Dawna cerkiew prawosławna św. Paraskewy. Zbudowana w 1910 na miejscu unickiej, drewnianej z 1776 roku. Po 1947 przejęta przez kościół rzymskokatolicki. Obecnie świątynia filialna parafii Narodzenia NMP w Siedliskach.
Jest ona murowana, jednonawowa, na planie krzyża. Na skrzyżowaniu ramion wznosi się kopuła. Wewnątrz dwa ołtarzyki z przełomu XIX/XX wieku, w jednym retabulum z 1 połowy XVIII wieku, w drugim ażurowy, rokokowy szczyt (2 połowa XVIII wieku). W ołtarzykach ikony Chrystusa Błogosławiącego i św. Paraskewy, malowane na desce (XVIII wiek), gruntownie przemalowane. Są też fragmenty późnobarokowego ołtarza (XVIII wiek).
Przed kościołem stoi drewniana dzwonnica, wzniesiona zapewne w XVIII wieku. Konstrukcji słupowo-ramowej, z podwaliną na kamieniach. Jest prostokątna, dwukondygnacyjna. Dolna kondygnacja jest częściowo otwarta, częściowo osłonięta wydatnym zadaszeniem, wspartym na konstrukcji słupowo-ramowej z zastrzałami. Powyżej zadaszenia osłonięta gontem. Górna kondygnacja jest nadwieszona, w dole oszalowana deskami, w górze z każdej strony otwarta czterema arkadami z mieczowaniem. Przykryta ośmiopołaciowym, namiotowym dachem, krytym gontem.
Na cmentarzu przycerkiewnym kilkadziesiąt nagrobków bruśnieńskich z XIX i początku XX wieku oraz zbiorowa mogiła 10 mieszkańców si zamordowanych przez NKWD 22 maja 1945 roku.
Źródła:
-
Katalog zabytków sztuki w Polsce, T. VIII, z. 17 – Tomaszów Lubelski i okolice, Warszawa 1982