Dzisiejsza data:

Droga DK19 (30 km)

{mosmap address='Strzeszkowice Duże,Poland'|toaddress='Kraśnik, Poland'| showdir='0'}           

            W Strzeszkowicach Dużych poruszamy się dalej drogą DK19, przejeżdżamy przez wiadukt nad jednotorową, niezelektryfikowaną linią kolejową nr 68 Lublin – Kraśnik – Stalowa Wola Rozwadów, po 4,6 km od Strzeszkowic dojeżdżamy do Niedrzwicy Dużej, gdzie przecinamy drogę wojewódzką DW834 (Bełżyce – Stara Wieś Druga).

           Przejeżdżamy most nad rzeczką Nędzówką, po prawej stronie mijamy Gimnazjum, a po lewej kościół Podwyższenia Krzyża Świętego. Po dalszych 3 km docieramy do Niedrzwicy Kościelnej, mijamy po prawej stronie stację paliw Orlen z dużym parkingiem, a po lewej klasycystyczny kościół św. Bartłomieja Apostoła, a kilkaset metrów dalej restaurację - hotel Marzanna – siedlisko folkloru.

           Po 11 km dojeżdżamy do wsi Wilkołaz, z klasycystycznym kościołem św. Jana Chrzciciela po prawej stronie. W kościele tym w latach 1833 – 1843 wikariuszem był ksiądz Piotr Ściegienny.

            Po lewej stronie Zajazd Stolnik z dużym parkingiem, z prawej odchodzi droga do Urzędowa, miejsca corocznych Ogólnopolskich Warsztatów Garncarskich.

            Po dalszych 7 km docieramy do wsi Rudnik, gdzie w lewo odchodzi droga wojewódzka DW842 (Rudnik – Krasnystaw).

            Mijamy wieś Pułankowice z zajazdem Marta po prawej stronie, i drogą wiodącą przez las docieramy do miasta Kraśnik.

            Po lewej stronie mamy stację paliw Shell, z restauracją Zielony Dworek, po prawej stację Orlenu, za którą możemy zjechać drogą DW833 do centrum Kraśnika lub jechać dalej do skrzyżowania z drogą krajową DK74 (Sulejów koło Piotrkowa – przejście graniczne z Ukrainą w Zosinie).

            Na rondzie skręcając w prawo drogą DW833 (Kraśnik – Chodel) prowadzącą do Opola Lubelskiego dojedziemy do centrum Kraśnika, jadąc na wprost mijamy obwodnicą centrum miasta od południa, z ronda w lewo prowadzi droga DK74 do Zamościa.

powrót do trasy Lublin - Annopol przez Kraśnik

Grafika losowa