Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Golddrop
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Gmina wiejska Chełm

Gmina leży na obrzeżu Pagórów Chełmskich 

powiat chełmski 

           Gmina zajmuje 22 179 ha, zamieszkała jest przez ponad 15 000 osób (dane z 2020 roku), w gminie jest 40 sołectw i 43 miejscowości. Jest to bardzo zróżnicowany i bogaty pod względem historycznym obszar, posiada ponad 500 obiektów – dóbr kultury.

Warto zwiedzić:

zespół pałacowo-parkowy w Srebrzyszczu (XVII wiek),

kamienną wieżę w Stołpiu,

cerkiew greckokatolicką z 1774 roku (obecnie kościół pw. Wszystkich Świętych) w Nowych Depułtyczach,

cerkiew unicką z połowy XVII wieku (obecnie kościół pw. Chrystusa Pana Zbawiciela) w Podgórzu, najstarszą murowaną kapliczkę św. Jana Nepomucena z przełomu XVIII i XIX wieku we wsi Uher, gdzie znajduje się również XVI-wieczy młyn.

W gminie występuje wiele rzadkich i zagrożonych wyginięciem gatunków roślin i zwierząt, sporą część terenu gminy stanowi Chełmski Park Krajobrazowy i Chełmski Obszar Chronionego Krajobrazu.

Urząd Gminy Chełm

ul. Gminna 18

22-100 Pokrówka

tel.: 82 563 65 53

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www: https://gminachelm.pl/

Komentarze obsługiwane przez CComment

Dodatkowe informacje